Co_to_jest_mlm?

W reakcji na wiele pytań i sugestii moich obserwatorów oraz licznych znajomych rozpocząłem cykliczne spotkania on-line pod nazwą: Poniedziałkowy rozwojowy podwieczorek.

Gościem mojego pierwszego live’a była Izabela Malita, mieszkająca od wielu lat w UK, żona, mama dwóch synów, przedsiębiorcza pasjonatka życia i rozwoju osobistego, liderka marketingu sieciowego.

15 marca 2021 porozmawialiśmy o network marketingu.

 

Posłuchaj koniecznie nagrania naszego wywiadu i dowiedz się:

 

1) Co to jest network marketing?

2) Czy network marketing to coś nowego?

3) Jak to działa i na czym się zarabia w network marketingu?

4) Dlaczego jest to biznes XXI wieku?

5) Z jakiego powodu właśnie teraz warto o tym pomyśleć?

6) Czy to jest dla każdego?

Kilka słów o mnie:

Jestem przedsiębiorcą, prowadzę własną firmę a rok temu związałem się z polską firmą dla której buduję sieć partnerów biznesowych w ramach której dystrybuuję produkty klasy premium, pomagam czuć się lepiej, zdrowiej oraz dbać o rozwój osobisty.

Izabela Malita z UK, pasjonatka rozwoju osobistego, top liderka network marketingu. Kobieta pełna energii i zapału, idąca po swoje marzenia i zarażająca tym wszystkich napotkanych na tej drodze.

Dlaczego ten LIVE?

Wszyscy widzimy jaka jest obecna sytuacja gospodarcza na świecie, ile osób jest bez pracy, ile osób żyje w niepewności czy ich firma przetrwa itd. dlatego razem z naszym teamem chcemy dotrzeć do jak największej liczby osób i pokazać nowoczesne rozwiązania biznesowe.

Podczas rozmów zauważyliśmy, że duży odsetek osób nie wie zupełnie nic o network marketingu, lub polega na mitach lub złych opiniach głoszonych przez osoby, które albo nie miały w ogóle do czynienia z tym rodzajem biznesu, lub przyłączyły się do którejś z firm i nie wykazały dalszej inicjatywy, by działać.

W serii poniedziałkowych spotkań będę razem z moimi gośćmi dyskutował na temat mitów krążących wokół marketingu sieciowego, a także przedstawiał historie osób które osiągnęły duże sukcesy w tej branży.

Network marketing – nazewnictwo:

mlm – multi level marketing

soft marketing

marketing sieciowy

marketing wielopoziomowy

marketing rekomendacyjny

miękka franczyza

franczyza osobista

czy zetknąłeś się z którąś z tych nazw?

Definicje:

Network marketing jest to sposób przekazywania produktu bezpośrednio do klienta. Sprzedaż odbywa się z pominięciem tradycyjnej sieci sklepów.

Marketing sieciowy to praktyczna szkoła biznesu dla ludzi, którzy chcą się nauczyć praktycznych umiejętności potrzebnych przedsiębiorcy, a nie umiejętności potrzebnych pracownikowi.

 

Czy network marketing to coś nowego?

Początków mlm można szukać pod koniec XIX wieku, gdzie firmy produkujące kosmetyki, czy sprzęt gospodarstwa domowego miały duże problemy z pozyskaniem skutecznych handlowców, postanowiły więc zaangażować do tego rzesze zadowolonych klientów, którym za pozyskanie nowego klienta wypłacano odpowiednią prowizję. Z czasem ten system zaczął się dynamicznie rozrastać.

firma Avon – 1886 r

amway – 1959

mary key – 1963

oriflame – 1967

forever living products – 1978

herbalife – 1980

nu skin – 1984

 

Jak to działa?

Nawiązanie do tradycyjnego produktu:

producent – hurtownia – sklep – klient (koszty reklamy, transportu itd.)

mlm: producent – klient

zarabia się min. na tym co zaoszczędza firma pomijając łańcuch dostaw do hurtowni itd., kosztach reklamy w mediach etc

 

Naszego wywiadu posłuchasz tutaj ⬇⬇

https://youtu.be/6mn7TCA3PyI

 

Zapraszam na drugą część wywiadu!

Już wkrótce!!